Бактеріальний вагіноз

як уникнути рецидивів

Бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви — це досить поширене захворювання, лікування бактеріального вагінозу не викликає особливих труднощів, якщо знати як і чим лікувати. Але проблема в тому, що, не дивлячись на лікування, хвороба та її симптоми можуть повертатися знову й знову, приносячи жінці безліч незручностей.

Що таке бактеріальний вагіноз?

За норми в піхві жінки живе близько 300 різних видів мікроорганізмів, але більшість складають лактобактерії. Лактобактерії — корисні мікроби, які виконують захисну функцію. Вони створюють і підтримують кисле середовище, тим самим не дозволяючи патогенним мікроорганізмам оселиться в піхві. Під впливом різних несприятливих чинників кількість лактобацил може дуже зменшуватися, викликаючи бактеріальний вагіноз (симптоми якого і те, чим лікувати, описані нижче).

За цих умов активізуються й дуже розмножуються умовно-патогенні мікроорганізми, наприклад, Гарднерелла вагіналіс та інші, викликаючи бактеріальний вагіноз, лікування якого слід доручити досвідченому лікарю-гінекологу. Ці мікроорганізми зазвичай живуть у піхві, але в невеликій кількості, а при бактеріальному вагінозі їх число дуже зростає, що, в свою чергу, вимагає лікування.

У чому небезпека?

На тлі бактеріального вагінозу можуть розвиватися запальні захворювання матки та інших органів статевої системи жінки. Хвороба також може стати причиною ускладнень під час вагітності, тому знання про те, як лікувати і чим лікувати, є обовʼязковою умовою для будь-якої свідомої жінки.

Бактеріальний вагіноз, причини появи

Бактеріальний вагіноз зазвичай виникає на тлі ослаблення імунітету — загального або місцевого.

А спровокувати появу цієї хвороби і її симптомів може безліч чинників, серед найпоширеніших причин:

  • тривале лікування антибіотиками;
  • гормональні порушення;
  • тривале використання деяких протизаплідних засобів;
  • перенесені запальні захворювання сечостатевої системи жінки;
  • спринцювання й занадто часте використання вагінальних дезодорантів;
  • хірургічні втручання.

Знання цієї інформації, можливо, допоможе виключити деякі причини зі списку, щоб потім не шукати відповіді на запитання, як лікувати й чим лікувати бактеріальний вагіноз.

Бактеріальний вагіноз, симптоми захворювання

Про наявність бактеріального вагінозу може говорити такий симптом, як рясні білі або сіруваті виділення з характерним «рибним» запахом. Причому, після сексу, якщо в піхву потрапляє сперма, запах посилюється. Також, як симптом, може спостерігатися дискомфорт під час статевого акту.

Але досить часто захворювання проходить безсимптомно й жінка навіть не замислюється, як лікувати бактеріальний вагіноз, оскільки не підозрює, що в «екосистемі» піхви з якоїсь причини відбулися негативні зміни.

Як діагностувати баквагіноз?

Діагностувати вагінальний дисбактеріоз нескладно. Потрібно просто пройти гінекологічний огляд і здати на аналіз мазок. Перш, ніж лікувати бактеріальний вагіноз, важливо знати, що наявність Гарднерели та інших «негарних» мікробів в мазку не завжди означає хворобу. Про вагіноз говорять тільки тоді, коли кількість цих мікроорганізмів перевищує норму, це є причиною для призначення лікування.

Як лікувати бактеріальний вагіноз і його ефективна профілактика

Спочатку під час лікування бактеріального вагінозу і його симптомів призначаються протимікробні препарати. За їх допомогою видаляють бактеріальний вагіноз, причини якого — умовно-патогенні бактерії, які надмірно розмножилися. Потім необхідно відновлення нормальної мікрофлори піхви.

Приблизно в 50% випадків після проходження повноцінного курсу лікування протягом 3-12 місяців спостерігається рецидив. Чим лікувати і як лікувати, щоб цього не сталося? Лікування бактеріального вагінозу обовʼязково має включати пробіотики, і одним з найефективніших пробіотичних препаратів є Гінофлор.

Гінофлор також добре зарекомендував себе як профілактичний засіб, за допомогою якого можна підтримувати екосистему піхви в нормальному стані.

Щоб уникнути рецидивів хвороби, досить 1-2 рази на тиждень ставити на ніч вагінальную таблетку Гінофлор. Лактобактерії, які входять до складу препарату, не дадуть активізуватися патогенним та умовно-патогенних мікробам і будуть підтримувати кисле середовище, яке згубно діє на хвороботворні мікроорганізми.

Правильний підхід до того, чим лікувати бактеріальний вагіноз і своєчасна профілактика допоможуть надовго взяти під контроль стан мікрофлори піхви, уникаючи як самої хвороби, так і причин її рецидивів.