Дисбактеріоз піхви

Дисбактеріоз піхви, лікування й симптоми — поняття, з якими досить часто зустрічаються сучасні жінки. Причини дисбактеріозу піхви криються в неправильному співвідношенні мікроорганізмів. У піхві жінки постійно живе певний набір мікроорганізмів. Це лактобактерії та інші мікроорганізми, ми називаємо їх непатогенною або умовно патогенною мікрофлорою. У нормі вони повинні знаходитися між собою в певних пропорціях. Але досить часто здоровий баланс бактерій в піхві порушується, і якщо в цей час туди потрапляють сторонні патогенні мікроорганізми, у них є всі шанси «захопити» територію. У результаті спостерігаються симптоми дисбактеріозу піхви, який може стати причиною появи низки інших захворювань, чим лікувати дане запалення докладно розповість гінеколог.

Як сторонні мікроорганізми потрапляють в організм, викликаючи симптоми дисбактеріозу піхви?

Сторонні мікроорганізми, що викликають дисбактеріоз піхви, можуть проникати в піхву декількома шляхами. По-перше, позначається близькість прямої кишки й сечовивідних шляхів, звідки «гість» може потрапити в піхву. По-друге, такі мікроби можуть бути занесені через незахищений статевий акт.

Здорова мікрофлора жіночого організму здатна протистояти чужинцям і не допустити їх поширення, блокуючи будь-які симптоми дисбактеріозу піхви. Але якщо організм жінки знаходиться під впливом несприятливих чинників, то ймовірність того, що «гості» не будуть вчасно вилучені й почнуть агресивно розмножуватися, дуже велика.

Які причини дисбактеріозу піхви?

Чинників і причин, які негативно впливають на стан мікрофлори піхви, досить багато. Вони можуть бути зовнішніми й внутрішніми.

До внутрішніх або ендогенних чинників належать всілякі гормональні порушення, які можуть виникати на тлі різних станів жінки. Наприклад, дисбактеріоз піхви може виникнути при менопаузі. Під час менопаузи зменшується виробництво жіночих гормонів, піхва стає менш еластичною й більш сухою. Умови життя для корисних лактобактерій та іншої нормальної мікрофлори погіршуються, виникають передумови для заселення піхви патогенною мікрофлорою — усі ці симптоми є причиною для відвідування гінеколога. Перш, ніж лікувати дисбактеріоз піхви, варто визначити причину, яка його провокує.

Ще одна поширена причина порушень в «екосистемі» піхви — вагітність та пологи. Під час вагітності також спостерігаються сильні гормональні зрушення, що можуть негативно вплинути на «рідну» мікрофлору, викликаючи дисбактеріоз піхви, лікування та його профілактика повинні пройти під наглядом досвідченого фахівця, який знає, як і чим лікувати дисбактеріоз піхви. Аборти, порушення циклу й навіть менструація — все це теж може спровокувати виникнення дисбалансу мікрофлори, але не хвилюйтеся, якісне лікування дисбактеріозу піхви допоможе усунути всі симптоми й відновити здоров’я жіночого організму.

Викликати негативні зміни може й ціла низка захворювань, серед яких цукровий діабет, захворювання щитовидної залози, низка інших хронічних і системних хвороб, а також побічні ефекти від їх лікування. Внаслідок усіх цих захворювань може розвинутися дисбактеріоз піхви, чим лікувати цю недугу підкаже лікар-гінеколог.

До зовнішніх або ендогенних чинників, які можуть стати причиною і спровокувати появу дисбактеріозу піхви, можна віднести:

  • Недотримання особистої гігієни або ж навпаки, надмірне проведення гігієнічних процедур, наприклад, часті спринцювання.
  • Неправильне використання туалетного паперу. Правильно витирати промежину спереду назад.
  • Лікування антибіотиками.
  • Тривале перебування у воді з високим вмістом хлору.
  • Некоректна контрацепція.
  • Часта зміна статевих партнерів.
  • Стресові стани.
  • Використання для лікування ліків, які пригнічують роботу імунної системи.
  • Хірургічні втручання.

Варто памʼятати, що дотримуватися запобіжних заходів набагато простіше, ніж лікувати дисбактеріоз піхви.

Як виявити і чим лікувати дисбактеріоз піхви?

У здорової жінки з піхви виділяється невелика кількість рідини, її сліди можна помітити на нижній білизні. Але якщо виділення стають занадто великими й набувають незвичайних запаху та кольору, це може говорити про дисбаланс мікрофлори піхви. Лікування дисбактеріозу піхви має бути професійним, перш, ніж лікувати запалення самостійно, варто згадати про те, що самолікування може тільки зміцнити запалення й викликати побічні ефекти.

Ще один симптом, який може вказувати на проблеми з жіночим здоровʼям — хворобливі відчуття при статевому акті. При дисбактеріозі піхви також можуть спостерігатися печія або свербіж в області статевих органів. Ці симптоми, які є причиною дискомфорту, не варто ігнорувати, вони вимагають спеціального лікування.

Перераховані вище симптоми не варто ігнорувати. Якщо ви виявили їх у себе, краще якомога швидше піти до лікаря, який знає, що таке дисбактеріоз піхви, чим лікувати і які методи його профілактики. Гінеколог проведе необхідне обстеження, яке допоможе поставити точний діагноз.