Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки — це одне з найпоширеніших жіночих захворювань, а точніше — група захворювань. Після огляду гінеколог відразу ж може поставити діагноз «ерозія шийки матки», симптоми цього захворювання — почервоніння на стінці матки. Така зміна кольору — це симптом, який означає, що на певній ділянці шийки слизова оболонка виявилася пошкодженою. Це ушкодження може бути безпечним. Але є ймовірність, що ерозія шийки матки стане причиною для розвитку затяжного запального процесу, викликаного хвороботворними мікробами.

Якщо ж серед мікроорганізмів, що мешкають на слизовій після пошкодження, виявиться вірус папіломи людини, то це загрожує жінці серйозними проблемами із здоров’ям. Справа в тому, що цей вірус може стати причиною появи раку, тому лікування ерозії шийки матки має в обов’язковому порядку проходити під наглядом лікаря, інакше з часом на її місці може виникнути злоякісна пухлина.

Причини ерозії шийки матки

Серед основних причин, які можуть викликати симптоми ерозії шийки матки, лікарі називають:

  • Механічні травми, які можуть з’явитися після пологів, абортів, нестандартного сексу.
  • Хронічні хвороби жіночих статевих органів.
  • Гормональні порушення в організмі жінки.

Що таке ерозія шийки матки і як її розпізнати?

Ерозія шийки матки — підступне захворювання, яке на ранніх стадіях проходить абсолютно безсимптомно. Причиною цього є той факт, що в шийці матки знаходиться мало нервових закінчень. Це біологічно виправдано, дана особливість дозволяє жінці легше переносити пологи. Але така слабка іннервація в той же час не дає розпізнати (відчути) симптоми ерозії шийки матки: тканина шийки матки патологічно змінилася, і почався запальний процес.

Тому дуже важливо раз на півроку-рік проходити огляд у гінеколога. Таким чином можна вчасно розпізнати симптоми проблеми, а лікар призначить лікування ерозії шийки матки для швидкого усунення цього захворювання.

Як діагностується ерозія шийки матки, причини детального обстеження

Зазвичай лікар неозброєним оком під час гінекологічного огляду бачить, що присутня ерозія шийки матки, лікування призначається після деякої додаткової діагностики. Щоб уточнити діагноз і визначитися з лікуванням, проводиться цитологічне дослідження. У місці, де спостерігається ерозія шийки матки, симптом якої — почервоніння на її стінках, лікар бере мазок, який потім вивчають під мікроскопом, перевіряючи, чи немає там атипових клітин. Обов’язково робиться аналіз на папіломовірусну інфекцію.

За результатами обстеження лікар, знаючи, що таке ерозія шийки матки і які її симптоми, підбирає ефективне лікування, враховуючи стадію захворювання й особливості стану здоров’я жінки.

Ерозія шийки матки, лікування захворювання

Лікування ерозії шийки матки становить кілька етапів. У першу чергу потрібно позбутися запального процесу та його симптомів. Для цього, як лікування, лікар прописує ванночки й спринцювання з протизапальними речовинами. Призначають Флуомізин, який добре пригнічує активність різних груп мікроорганізмів.

При виявленні вірусу папіломи людині також обовʼязково прописують для лікування противірусні препарати. Потім лікар призначає біопсію — взяття шматочка тканини на аналіз, щоб остаточно перевірити причини ерозії шийки матки і чи немає в шийці матки ракових клітин. Наступний етап — видалення ушкодженої ділянки стінки шийки матки. Для цього використовують різні процедури:

  • діатермокоагуляцію;
  • кріодеструкцію;
  • лазерну або хімічну коагуляцію шийки матки.

Будь-який з варіантів дозволяє ефективно виконати видалення.

Після проведеного лікування ерозії шийки матки, причини якої можуть бути пов’язані з порушенням нормальної мікрофлори піхви, дуже важливо провести відновлювальний курс. Здорова мікрофлора піхви не дозволить вірусу папіломи людини й іншим інфекціям знову потрапити до шийки матки. Оптимальним засобом для цього визнаний пробіотик Гінофлор. Він дозволяє привести до правильного співвідношення лактобактерії та інших мікроорганізмів і надовго захищає від рецидивів хвороби. Курс лікування Гінофлором становить 6 днів (по 1 вагінальній таблетці на ніч). Після цього 1-2 рази на тиждень можна ставити таблетку для профілактики.

Важливо не запускати хворобу, щоб не довести переродження клітин шийки матки на ракові. Не забувайте періодично відвідувати гінеколога — це допоможе своєчасно виявити симптоми й саму ерозію. Тримайте здоров’я під контролем!