Гарднереллез при вагітності

Гарднереллез, або бактеріальний вагіноз - це гінекологічне захворювання, що характеризується зміною виділень без будь-яких запальних явищ. Гарднереллез при вагітності викликається гарднереллами - умовно-патогенні мікроорганізми, які в нормі в невеликій кількості мешкають у піхві. В силу різних факторів кількість гарднерелл може збільшуватися, викликаючи гарднереллез. Патологія досить поширена і проявляється у 20-25% жінок при вагітності, незалежно від віку.

Вагітність при гарднереллезі протікає часто без особливостей, але патологія може завдавати жінці дискомфорт, а при затяжному перебігу і несвоєчасному лікуванні навіть загрожує ускладненнями. Чим саме може ускладнитися вагітність при гарднереллезі, як і чим лікувати патологію, розповімо в нашій статті.

Гарднереллез і вагітність: чи небезпечно?

Гарднереллез і його ускладненняГарднереллез і вагітність - не бажане поєднання. В першу чергу майбутню матусю турбує постійний дискомфорт, пов'язаний з сіро-білими виділеннями неприємного << рибного >> запаху. Хоч гарднереллез часто не супроводжується свербінням, або палінням, він все одно є вкрай неприємною патологією, яка потребує лікування.

Гарднереллез і вагітність - в чому криється небезпека? Якщо ігнорувати патологію і негайно не почати терапію, то надалі можуть розвинутися різні ускладнення. Затяжний гарднереллез може стати причиною невиношування, хоріоамніоніта, запалення матки та придатків, маткової кровотечі, передчасного вилиття навколоплідних вод.

Також бактеріальний вагіноз підвищує ймовірність розвитку ускладнень в післяпологовому періоді - гнійний мастит, ендометрит, нагноєння ран, або швів. Що робити, якщо діагностований і гарднереллез, і вагітність? Лікування можна проводити далеко не всіма препаратами, оскільки багато антибіотиків і протигрибкові (особливо системної дії) мають тератогенний ефект. Як і чим краще проводити лікування розповімо далі.

Лікування гарднереллеза при вагітності

Гарднереллез при вагітності, лікування якого було розпочато невчасно, загрожує серйозними ускладненнями, про які ми згадували вище. Але як проводити лікування гарднереллеза при вагітності, якщо більшість препаратів протипоказані в цьому положенні, тому що можуть негативно позначатися на розвитку і здоров'ї плоду?

Лікування гарднереллеза у вагітних жінокТак, дійсно багато препаратів, особливо системного дії, не рекомендовані до застосування вагітними жінками. Тому найкращим рішенням було б не хворіти! Але це не завжди виходить. Тим більше, якщо мова йде про гарднереллез, сама вагітність сприяє розвитку патології, бо відбувається зміна гормонального фону і кислотності піхви.

Лікування гарднереллеза при вагітності проводиться найчастіше місцевими засобами, а також направлено на зміцнення і підвищення імунітету. Чим лікувати гарднереллез при вагітності розповімо нижче.

Як і чим лікувати гарднереллез при вагітності?

Звичайно ж, краще запобігти, ніж лікувати гарднереллез при вагітності. Якщо до вагітності у жінки спостерігалися часті рецидиви гарднереллеза, то доцільно буде перед плануванням вагітності вакцинуватися (вакцина Солкотриховак).

Таблетки Гінофлор при бактеріальном вагінозеАле розвиток захворювання не завжди можна запобігти. Тому необхідно знати, як лікувати гарднереллез при вагітності. Лікування проводиться комплексно і включає дієту, споживання більшої кількості вітамінів і мінералів, місцеві засоби (супозиторії, креми, мазі, спринцювання). Вагітним жінкам можна приймати такі препарати, як Флуомізин і Гінофлор. Як лікувати гарднереллез при вагітності знає і народна медицина, але перед тим, як до неї вдаватися, слід проконсультуватися з лікарем-гінекологом, також як і у випадку з прийомом медичних препаратів.