Лікування жіночих інфекцій

Рішення з приводу вибраних методів та розробленої схеми, за якою буде проходити лікування жіночих інфекцій статевих органів, є прерогативою лікаря, у цьому Вам доведеться повністю йому довіритися.

Антибактеріальна терапія

Антибактеріальна терапія у вигляді таблеток чи ін’єкцій (уколів) — таке лікування інфекцій у гінекології призначається тоді, коли виявлено зараження, яке передається статевим шляхом, або ж сильний запальний процес, який зачепив не тільки піхву, а й органи репродуктивної системи: яєчники, маточні труби або матку.

У таких випадках лікар підбирає антибіотик на підставі чутливості виділених мікроорганізмів-збудників, які викликають гінекологічні інфекції, лікування таких заражень вимагає повного проходження призначеного курсу.

Імуномодулююча терапія

Практично кожна сучасна людина, як жінка, так і чоловік, схильна до загального зниження імунітету організму. Завдання імунної системи полягає в захисті організму від чужорідних бактерій, до них відносять і статеві жіночі інфекції. Лікування яких буде істотно ефективнішим після процедури стимулювання імунітету.

У той же час, не варто занадто втручатися в природну роботу імунної системи, у майбутньому це може відбитися на функціонуванні всіх органів. Тому перед тим, як лікувати жіночі інфекції, у кожному індивідуальному випадку лікар сам вирішує, чи варто призначати імуномодулятори.

Багато в чому стан імунітету залежить від правильної роботи кишківника, тому жінки мають деякі гінекологічні хвороби, наприклад, молочниця — інфекція жіночих органів, лікування якої проходить через усунення проблем у роботі кишківника. Грибки, які оселяються в кишківнику, перешкоджають його нормальній роботі як головного органу імунітету. Тільки усунувши проблему з кишківником, можна вилікувати молочницю.

Усунення побічних ефектів препаратів

Для того, щоб усунути гінекологічні інфекції, лікування повинно бути системним, з обов’язковим дотриманням режиму та тривалості прийому препаратів. Після пройденого основного курсу лікування у відповідності до рекомендацій лікаря, потрібно додатково пройти протирецидивний курс. Тоді ризик побічних ефектів значно знизиться.

Якщо покладатися на одноразовий прийом чудо-таблетки, то можна викликати розвиток стійкості мікробів до ліків. Це призведе до нескінченного повторного лікування, яке завдасть серйозної шкоди здоров’ю всіх органів.

Місцеве лікування інфекцій у гінекології

Місцеве лікування прописується тоді, коли у Вас звичайний вагініт або бактеріальний вагіноз. Таке лікування жіночих інфекцій у гінекології обходиться без призначення таблеток та антибіотиків орального або внутрішньомʼязового введення, місцеве лікування в гінекології передбачає застосування свічок або вагінальних таблеток. Такий метод усуває не тільки неприємні симптоми, які викликала інфекція жіночих органів, лікування повністю знищує причину її появи.

Як правило, вагінальні інфекції або вагінальні проблеми викликаються кількома мікробами відразу. Варто відзначити, що високий відсоток мікробів відрізняється стійкістю до антибіотиків. Тому для того, щоб ефективно усунути ВСІ мікроорганізми відразу, краще використовувати вагінальні антисептики. У них широкий спектр антимікробної активності, і мікроби не виробляють до них стійкості, на відміну від антибіотиків.

Жіночі інфекції — гінекологія, лікування та умови терапії

Лікування повинні обовʼязково пройти всі статеві партнери.

Якщо повноцінний курс лікування не пройде хоч один партнер, то лікування інших не має ніякого сенсу. Оскільки, у кінцевому результаті відбудеться повторне зараження, і весь комплекс процедур доведеться повторювати знову.

Якщо вже діагностовано жіночі інфекції, лікування повинно розпочатися одночасно для всіх статевих партнерів. Тільки тоді, під час лікування допускається статеве життя з обов’язковим застосуванням презерватива.

Якщо відбувається часовий розрив між початком лікування одного з партнерів, то на період проходження курсу, від статевого життя варто відмовитися взагалі. Оскільки існує дуже висока ймовірність повторного зараження, такий контрацептив як презерватив не дає 100% гарантії захисту.

Застереження перед тим як лікувати жіночі інфекції

Жіночі інфекції, гінекологія, лікування, а також їх профілактика завжди пов’язані з призначенням і прийомом сильнодіючих препаратів, які зовсім не поєднуються з алкоголем, тому на час лікування його варто виключити.

У цей період краще додати до харчового раціону молочні та кисломолочні продукти, які містять живі бактерії.
Також на процес одужання позитивно впливає пиття великої кількості води. У день потрібно випивати 2-3 літри рідини у вигляді соку, мінеральної негазованої і звичайної питної води. А вживання чаю, кави і солодкої газованої води варто виключити або хоча б обмежити.

Якщо статеве життя все ж ведеться, то необхідно забезпечити всі профілактичні заходи для виключення можливості передачі інфекції через статеві органи. Дуже важливо пам’ятати про те, що не варто вести статеве життя, якщо лікування партнерів проходить не синхронно!

Запорукою успішного лікування є зацікавленість у його успіху, як пацієнта, так і його лікаря-куратора.

Але від того, як дотримується пацієнт усіх призначень лікаря, залежить левова частка успішного лікування. Пам’ятайте, що вилікувати хворобу прийомом однієї таблетки або свічки практично неможливо!

Не соромтеся ставити перед своїм лікарем будь-які питання: відповідати на питання й дохідливо консультувати пацієнтів — це його прямий обов’язок.