Молочниця

чи можна позбутися назавжди?

Для початку зʼясуємо, що таке молочниця?

Молочниця або кандидоз — досить поширена жіноча проблема. Кандидоз є запаленням слизової оболонки піхви, яке виникає через надмірне розмноження грибків роду Candida. Ці мікроорганізми в невеликій кількості живуть в організмі жінки практично з народження. Їх можна виявити в мікрофлорі не тільки статевих органів, а й кишківника та ротової порожнини. У піхві вони є сусідами з безліччю інших мікробів, причому складають невелику частину «мікробного співтовариства». В основному ж піхва заселена корисними лактобактеріями. Але якщо з якихось причин грибкам Candida вдається надто активізуватися, виникає молочниця, чим лікувати це захворювання розглянемо далі.

Чим небезпечний кандидоз?

Багато хто вважає молочницю «несерйозною» проблемою й не поспішає починати лікування. Але таке ставлення до хвороби загрожує неприємними наслідками. Справа в тому, що молочниця може стати причиною для розвитку інших більш серйозних захворювань сечостатевої системи жінки. Молочниця, лікування якої не було призначено своєчасно, може стати причиною переривання вагітності.

Що провокує появу молочниці?

Існує низка чинників, якими може бути спровокована молочниця, симптоми захворювання викликані зменшенням у складі мікрофлори корисних лактобактерій та збільшенням грибків. Перш, ніж розповісти, як лікувати молочницю, позначимо причини зменшення лактобактерій у складі мікрофлори.

До них можна віднести:

  • деякі медпрепарати можуть викликати кандидоз, лікування у вигляді тривалого вживання антибіотиків може згубно вплинути на кількість лактобактерій;
  • гормональні зрушення, наприклад, під час вагітності або клімаксу;
  • тривале використання деяких протизаплідних препаратів;
  • носіння синтетичної білизни;
  • неправильна гігієна, наприклад, часті спринцювання;
  • стрес;
  • діабет та інші системні захворювання також можуть спровокувати кандидоз, симптоми якого виникають через порушення обміну речовин.

Молочниця, симптоми

Як визначити кандидоз? Симптоми цього захворювання — це білі або зеленувато-білі виділення, що мають сирну структуру й неприємний кислуватий запах. Ще один характерний симптом — це свербіж та печія в піхві або в зовнішніх статевих органах.

Якщо у вас з’явилися такі симптоми, то це може виявитися молочниця, лікування самостійно починати не варто, треба звернутися до лікаря, який проведе гінекологічний огляд, візьме мазок на аналіз, і скаже, як лікувати й чим лікувати. І якщо діагноз «молочниця» підтверджено, то буде призначено лікування, яке допоможе жінці позбутися цієї неприємної проблеми.

Як лікувати молочницю і чим лікувати?

Щоб позбутися інфекції, потрібно розуміти, як лікувати кандидоз. Перед тим як лікувати молочницю, потрібно виконати дві обовʼязкові умови для підвищення ефективності лікування: усунути грибок із піхви і відновити там нормальне співвідношення мікробів. Здавалося б, виконати це досить просто, але нерідко зустрічаються ситуації, коли препарати від кандидозу виявляються неефективними й хвороба дає рецидиви. Пацієнти губляться, не розуміючи, як лікувати і чим лікувати загострення далі.

Причин цьому декілька. По-перше, в останні роки грибки Candida, що провокують кандидоз, лікування якого базується на використанні певних препаратів, пристосувалися й виробили стійкість до цих медикаментів. А по-друге, часто при кандидозі надмірно розмножуються не тільки грибки, а й стафілококи, стрептококи, ентеробактерії та інші мікроорганізми, які теж провокують запальний процес. На них не діють протигрибкові препарати, тому дисбактеріоз піхви не виліковується, і, як і раніше, залишається молочниця! Чим лікувати, щоб уникнути таких «проколів»? Лікарі знають, чим лікувати молочницю ефективно, вони призначають універсальні антисептики, які здатні знищити не тільки грибки, а й інші мікроби, що викликають симптоми запалення піхви.

Важливо, що до таких антисептиків у мікроорганізмів не виробляється стійкість, тому перед тим, як лікувати кандидоз, їх не потрібно перевіряти на чутливість. Одним з таких високоефективних препаратів є Флуомізин. Курс лікування Флуомізином становить лише шість днів, а точніше шість ночей, адже препаратом є вагінальні таблетки, які потрібно ставити по 1 штуці на ніч.

Потрібно не забувати й про другу частину лікування — відновлення екосистеми піхви. Якщо її знову не заселять «правильні» мікроорганізми, то вже через 10-12 днів симптоми молочниці можуть відновитися.

Повернути мікрофлору піхви в норму допоможуть пробіотики. Як лікувати мікрофлору пробіотиками і за яких симптомів, проконсультує гінеколог.