Печіння і свербіж у піхві під час вагітності

Вагітність, поза сумнівом, найбільш значимий період в житті кожної жінки. Незважаючи на це він не завжди протікає так, як би хотілося — без ускладнень і неприємних захворювань. Найчастішими симптомами, які проявляються у жінок — свербіж і печіння в піхві. Під час вагітності вони можуть виникати як окремо, так і разом.

Печіння і свербіж у піхві під час вагітності спостерігаються приблизно у кожної другої жінки. Це може бути пов'язано як з внутрішніми, так і з зовнішніми факторами. Однак, ні в якому разі не варто займатися самолікуванням, або сподіватися, що свербіж і печіння в піхві під час вагітності пройдуть самостійно. Ці симптоми можуть сигналізувати про серйозні захворювання, тому доцільно в такому випадку відвідати свого гінеколога.

У цій статті розповімо, з яких причин виникає печіння і свербіж у піхві під час вагітності, які захворювання можуть супроводжувати і як позбутися від цих симптомів.

Під час вагітності з'явився свербіж у піхві. причини свербіння

Чому виникає під час вагітності в піхві свербіж? Причини такого симптому можуть бути різними. В першу чергу грають роль внутрішні причини, пов'язані безпосередньо з вагітністю — знижений імунітет і зміна гормонального фону. Знижений імунітет підвищує ризик виникнення різних захворювань — кандидоз, герпес, дисбактеріоз, хламідіоз. Також під час вагітності можуть загостритися вже наявні захворювання органів статевої системи — кольпіт, вагініт — які також нерідко можуть ставати причиною свербіння.

Але, якщо з'явився під час вагітності в піхві свербіж, причини також можуть бути і зовнішніми — синтетична нижня білизна, тісний одяг, часте спринцювання, постійне використання мила, гелів для душу, які сушать слизову.

Як усунути свербіж і печіння піхви при вагітності?

Щоб усунути свербіж і печіння в піхві при вагітності, в першу чергу, потрібно з'ясувати причину цих неприємних симптомів. Якщо вся справа в засобах для інтимної гігієни або білизні, то досить буде їх замінити, щоб зняти печіння і свербіж піхви при вагітності. Замість мила і гелю для душу, можна використовувати звичайну кип'ячену воду, або відвар ромашки, синтетичну білизну слід замінити на натуральну.

Але якщо печіння і свербіж піхви при вагітності є проявом захворювань, то в першу чергу потрібно етіологічне, а не симптоматичне лікування. Однак при вагітності дозволені тільки деякі препарати, що значно ускладнює процес лікування. Перевагу віддають препаратам місцевої дії, як Гінофлор та Флуомізин. Але якщо свербіж і печіння в піхві при вагітності не проходять, застосовуються і системні препарати.

Як запобігти печіння і свербіж у піхві при вагітності. Профілактика перш за все!

Як усунути свербіж, печіння в піхві? Вагітність є протипоказанням до застосування багатьох препаратів, через що лікування є трохи ускладненним. Тому краще за все думати про ймовірність таких симптомів наперед і проводити їх профілактику ще до вагітності!

Щоб вибрати правильний метод профілактики, потрібно знати, з яких причин виникають свербіж, печіння в піхві. Вагітність веде до зниження імунітету жінки, тому доцільним буде прийом вітамінно-мінеральних препаратів, загальнозміцнюючих засобів. Для запобігання дисбактеріозу, який нерідко є причиною свербіння і подразнення у піхві, часто рекомендують пробіотики, введення в раціон більше кисломолочних продуктів. Вагінальні супозиторії, що містять різні бактерії (лактобактерії, біфідобактерії, ацідобактеріі), молочну кислоту, також нерідко призначаються гінекологами, щоб запобігти свербіж у піхві.

Вагітність — найважливіший і прекрасний період в житті кожної жінки. Але щоб його не зіпсували захворювання, краще займатися їх профілактикою, ніж лікуванням в майбутньому!