Сухість піхви, лікування і причини

Сухість піхви, причини виникнення якої різні, доставляє незручності не тільки жінці, але і її статевому партнеру. Статевий акт при такій проблемі стає утрудненим і не доставляє колишнього задоволення, а жінці завдає навіть біль. Тому при такій аномалії, як сухість піхви, лікування є необхідним!

Слизова оболонка піхви містить залози, які в нормі виділяють слиз - вкрай необхідну при статевому акті та пологах. Якщо слизова оболонка потоншується, спостерігається і гіпофункція залоз, внаслідок чого прогресує сухість піхви. Причини різні, але основні з них пов'язані із захворюваннями.

У цій статті розповімо, чому при клімаксі (менопаузі), а також під час, або після сексу виникає сухість піхви, лікування цієї патології в залежності від причин.

Чому виникає сухість у піхві?

Сухість у піхві спостерігається переважно у жінок зрілого віку (40-60 років) і в період менопаузи. А так, як зараз менопауза має тенденцію до більш раннього початку, то з проблемою сухості піхви можуть стикатися і цілком молоді жінки.

Так чому сухість у піхві виникає? Основні причини включають наступне:

  • зміна гормонального фону — може спостерігатися перед менструацією, під час вагітності, після пологів, під час клімаксу (менопаузи);
  • гінекологічні захворювання — запальні захворювання матки та її придатків, статеві інфекції, злоякісні захворювання;
  • деякі дерматологічні захворювання;
  • приймання деяких медикаментів (гормонів, антибіотиків, антидепресантів, цитостатиків);
  • постійне використання для інтимної гігієни мила, гелів для душу, інших косметичних засобів, які сушать слизову;
  • шкідливі звички.

Знати, чому сухість у піхві, вкрай важливо, тому що саме від причини залежить лікування!

Сухість піхви при статевому акті

сухість піхви при статевому актіОсобливо відчувається сухість піхви при статевому акті — вона може завдавати не тільки дискомфорт, але і больові відчуття обом партнерам. Але крім того, вона відбивається на психологічному стані чоловіка і жінки, часто стаючи причиною сварок і навіть розриву пари.

Тому сухість піхви при статевому акті ні в якому разі не повинна ігноруватися. Вирішення цієї проблеми часто вимагає допомоги не тільки гінеколога, а й сексопатолога.

Сухість у піхві під час і після сексу, як позбутися?

Для того, щоб вилікувати сухість піхви після, або під час сексу, потрібно знати її причину. Найчастіше, якщо мова йде про жінку, молодшу 45-50 років, причиною сухості піхви при сексі є інфекційні захворювання. Якщо діагноз підтверджений, то лікування буде направлено на усунення причинного патології.

Але сухість у піхві під час сексу може виникати і з інших причин. Зниження рівня естрогену, наявність внутрішньоматкової спіралі, нерегулярні статеві акти, або їх відсутність, прийом деяких медикаментів — все це нерідко провокує сухість у піхві після сексу, або під час нього. При зниженому рівні естрогену доцільним буде застосування препаратів, що містять даний гормон — гелі (Дивігель, Естрожель), мазі, таблетки, вагінальні кільця.

Сухость во влагалище во время секса и после может быть также следствием недостаточного возбуждения. В этом случае следует обратиться к сексопатологу. Симптоматическое лечение будет включать различные смазки, гели, кремы, масла, которые увлажняют слизистую и стимулируют секрецию слизи при половом акте.

Сухість у піхві під час і після сексу може бути також наслідком недостатнього збудження. В цьому випадку слід звернутися до сексопатолога. Симптоматичне лікування буде включати різні мастила, гелі, креми, масла, які зволожують слизову і стимулюють секрецію слизу при статевому акті. Сухість у піхві після сексу, або під час нього повинно насторожити жінку! В першу чергу потрібно звернутися в такому випадку до лікаря, а не займатися лікуванням самостійно.

Клімакс. Що робити з сухістю піхви при клімаксі та менопаузі

Більшість жінок стикаються з такою проблемою, як сухість піхви, при клімаксі. Річ у тому, що менопауза характеризується перебудовою гормонального фону, рівень естрогенів знижується, внаслідок чого і виникає сухість піхви.

При менопаузі в першу чергу доцільною буде замісна гормональна терапія. Жінкам призначають препарати, що містять естроген, в різних формах випуску.

Як усунути сухість піхви при клімаксі знає і народна медицина. Лікування цієї патології при клімаксі передбачає прийняття ванн з відварів пустирника, приймання відвару матки і материнки всередину, змазування слизової маслянистим розчином вітаміну Е. Проте такими методами лікувати сухість піхви при менопаузі можна після консультації лікаря!

Жінка, у якої ось-ось настане клімакс, сухість піхви може запобігати самостійно. Відмова від мила і інших засобів, висушуючи слизову, відмова від тампонів, ароматизованих прокладок і туалетного паперу, носіння натурального білизни, використання для її прання гіпоалергенних не ароматизованих миючих засобів - головні методи профілактики сухості піхви.