Свербіж і печіння у піхві

як позбутися від дискомфорту?

З таким відчуттям, як печіння і свербіж у піхві, хоча б раз у житті стикалася кожна жінка, незалежно від віку. Не виключено виникнення цих неприємних відчуттів і у дівчаток, які не живуть статевим життям.

Печіння у піхвіПричин тому достатньо: іноді свербіж і печіння у піхві можуть бути обумовлені суто психологічними факторами, а іноді є симптомами серйозних захворювань. Отже, свербіж більш характерний для гінекологічних захворювань грибкової етіології, а печіння у піхві є одним з ознак запальних процесів.

Чому виникає відчуття печіння і свербіж у піхві, як від них позбутися, розповімо в нашій статті.

Відчуття печіння у піхві — незручність або привід звернутися до лікаря?

Відчуття печіння у піхві вкрай неприємно і значно погіршує якість життя жінки. Чому?

Свербіж і печіння у піхвіДане відчуття унеможливлює повноцінний безболісний статевий акт, заподіює дискомфорт при сечовипусканні. Надалі відчуття печіння у піхві стає серйозною психологічною проблемою. Через нього жінка уникає статевих контактів, що не тільки негативно позначається на її репродуктивне здоров'я, а й підриває відносини з партнером.

Найчастіше відчуття печіння у піхві є ознакою гінекологічних захворювань, тому при виникненні цього симптому слід негайно звернутися до лікаря.

Іноді печіння може з'явиться як результат на невідповідний засіб інтимної гігієни. В такому випадку буде достатньо змінити засіб на інший.

Від чого виникає печіння і свербіж у піхві? Причини розглянемо нижче.

Від чого свербіж у піхві. Причини печіння у піхві

Багато жінок не розібравшись, від чого свербіж у піхві, починають активно займатися самолікуванням, або взагалі ігнорують цей симптом. Такий підхід неприпустимий, оскільки якщо причиною свербіння є захворювання, то несвоєчасне лікування може призвести до його хронізації.

Чому ж виникає свербіж у піхві? Причини даного відчуття можуть бути наступні:

Причини печіння у піхві

  • Гінекологічні захворювання (кандидоз, або молочниця, бак. вагіноз, генітальний герпес, кондиломи, кольпіт, опущення матки, запальні захворювання матки та придатків).
  • Інфекційні захворювання (трихомоніаз, хламідіоз, гонорея).
  • Вікова атрофія піхви.
  • Системні захворювання (цукровий діабет, злоякісні новоутворення, патологія сечостатевої системи, ураження печінки).
  • Психічні захворювання.
  • Алергія на засоби особистої гігієни, контрацептиви, спідню білизну, лубриканти.

Щоб точно дізнатися, від чого свербіж у піхві, слід звернутися до лікаря і обстежитися.

Оскільки свербіж практично завжди супроводжується печінням, то причини печіння у піхві будуть схожими з вище перерахованими. Крім цього, тривалий прийом антибіотиків, гормонів або цитостатиків, травми піхви або зовнішніх статевих органів, дисбактеріоз кишечника, паразитарні захворювання — часті причини печіння у піхві.

Чому печіння у піхві не варто ігнорувати?

Чому виникає відчуття печіння у піхвіБагато жінок вдаються до самолікування, не підозрюючи чим можуть ускладнитися такі неприємні відчуття, як свербіж і печіння. Найчастіше печіння є симптомом гінекологічних захворювань та інфекцій, що передаються статевим шляхом. При несвоєчасному лікуванні ці захворювання можуть ускладнитися, перейти в хронічну форму і навіть стати причиною безпліддя. Це головні чинники, чому відчуття печіння у піхві не варто ігнорувати.

Призначити адекватне лікування цього неприємного відчуття можна тільки після того, як було встановлено, чому печіння у піхві виникло у пацієнтки. Для цього необхідно пройти обстеження у гінеколога.

Що робити, якщо з'явилося відчуття печіння у піхві?

Отже, коли виникло відчуття печіння у піхві, в першу чергу, потрібно перевірити чи не пов'язано воно з тим чи іншим засобом гігієни, з використанням контрацептивів, лубрикантів. Якщо після заміни цих засобів на інші або відмови від них відчуття печіння у піхві не зникло, це привід звернутися до лікаря.

Досвідчений гінеколог, провівши всі обстеження і визначивши причину, по якій виникло відчуття печіння у піхві, зможе призначити адекватне лікування і позбавити жінку від цього неприємного відчуття.