Відчуття дискомфорту і болю у піхві

Дуже часто до гінеколога звертаються жінки зі скаргами на відчуття дискомфорту у піхві, та біль в ній під час сексу. Деякі не поспішають до лікаря, намагаючись впоратися з такою проблемою самостійно, або ж просто терплять, не підозрюючи, що партнер це відчуває і також не отримує ніякого задоволення. За даними статистики хоча б раз у житті відчуття дискомфорту, або біль у піхві при інтимній близькості відчувала кожна друга жінка.

У даній статті докладніше розповімо, чому виникає біль у піхві при сексі, чому до неї схильні жінки в клімаксі та що робити, якщо спостерігається відчуття дискомфорту в піхві під час сексу.

Чому виникає біль в піхві під час сексу

Біль під час сексуЯк ми з'ясували, багато жінок у своєму житті задавалися питанням, чому біль під час сексу. Причин такого неприємного відчуття безліч, але більшість з них пов'язано з сухістю піхви. У нормі слизова оболонка піхви містить залози, які продукують слиз - без неї неможливий нормальний статевий акт і пологи. Однак, якщо функція цих залоз порушується, знижується і продукція слизу - виникає сухість піхви, яка і провокує біль під час сексу.

Крім цього існує і безліч інших факторів, чому виникає біль у піхві під час сексу. До них можна віднести наступне:

  • незручна поза — багато жінок не наважуються відкритися своєму партнеру і сказати, в яких позах їм добре, а в яких вони відчувають дискомфорт, або навіть біль під час сексу;
  • дефлорація — біль в піхві під час сексу часто спостерігається у дівчат, яких позбавляють невинності;
  • наявність статевих інфекцій (трихомоніаз, генітальний герпес, гонорея, хламідіоз, сифіліс), інфекції сечовивідних шляхів, порушення мікрофлори піхви (кандидоз, гарднерельоз) - все це призведе до запалення піхви, його сухості, через що і відчувається дискомфорт, біль під час сексу;
  • запальні захворювання матки та її придатків;
  • кольпіт, вагініт, ендометріоз;
  • кіста та інші новоутворення.

Вагінізм — мимовільний стиск вагінальних м'язів при спробі партнера ввести статевий член, що пов'язано з психічними розладами та травмами.

Щоб уточнити, чому біль під час сексу, слід обов'язково звернутися до лікаря і пройти повне гінекологічне обстеження.

Дискомфорт і біль у піхві після сексу, що робити?

Дискомфорт після сексуТак що ж робити, якщо виникає біль і дискомфорт у піхві після сексу? В першу чергу слід подумати про можливі причини цих неприємних відчуттів. Якщо, на думку жінки, біль після сексу виникає через незручної пози, або через недостатнє збудження, слід поговорити про це з партнером і шукати вирішення проблеми разом. Щоб усунути дискомфорт у піхві в цих випадках досить буде знайти зручну для обох партнерів позу, більше часу приділяти прелюдії, щоб досягти достатнього збудження партнерки, або ж використовувати мастила, креми, гелі, масла.

Але якщо біль після сексу супроводжується й іншими симптомами (свербіж, печіння, виділення з неприємним запахом, кровотеча), це привід негайно звернутися до лікаря, щоб дізнатися, чому виникла ця симптоматика. Діагноз в такому випадку можна поставити тільки після гінекологічного огляду та допоміжних методів дослідження (мазок, УЗД). Залежно від того, яке захворювання спровокувало дискомфорт у піхві після сексу, призначається етіотропне лікування — антибактеріальні, протизапальні, противірусні препарати, засоби для нормалізації мікрофлори, такі як Гінофлор и Флуомізин, та інші.

Якщо дискомфорт у піхві пов'язаний з порушенням гормонального фону (після пологів, під час клімаксу) часто вдаються до гормональної терапії.

Біль під час і після сексу при клімаксі

Дуже багато жінок стикаються з такою проблемою, як біль під час сексу при клімаксі. Причини цього неприємного відчуття цілком зрозумілі. Річ у тому, що під час клімаксу відбувається колосальна перебудова гормонального фону. В першу чергу, знижується рівень естрогену, що веде до гіпофункції вагінальних залоз і сухості піхви - з цим і пов'язаний біль після сексу при клімаксі.

Для того, щоб прибрати біль після сексу при клімаксі, рекомендується приймати препарати, що містять в своєму складі естроген. Це можуть бути таблетки, вагінальні свічки, креми, мазі, гелі, вагінальні кільця. Також зменшити біль під час сексу при клімаксі допоможуть зволожуючі гелі та мазі.