Виділення з піхви з неприємним запахом

Виділення з піхви це своєрідна норма. Їх консистенція і кількість може змінюватися залежно від фази менструального циклу, проте запах у них відсутній або може бути злегка кислим. Якщо ж жінку починають турбувати виділення з піхви з неприємним запахом (запах риби, цибулі, часнику, заліза, кислий, гнильний запах) — це привід негайно звернутися до лікаря, так як без лікування від даних симптомів не позбутися.

Виділення з неприємним запахом практично завжди є проявом того, чи іншого захворювання. Це не завжди може бути гінекологічна патологія. Часто виділення з запахом спостерігаються при злоякісних, системних захворюваннях, ендокринних порушеннях.

Виділення з піхви з неприємним запахом відрізняються при різній патології. Для деяких запах є патогномонічним симптомом. Наприклад, запах риби з піхви свідчить про дисбактеріоз піхви, а кислий — про кандидоз.

У даній статті ми з'ясуємо, з яких причин виникають виділення з запахом, якими ще симптомами вони супроводжуються, а також розповімо, як від них позбутися і як проводиться лікування.

Запах з піхви: причини і симптоми

Чому виникає неприємний запах з піхви? Причини криються переважно в захворюваннях, проте нерідко запах з піхви (кислий, риби) може виникати і на тлі стресу, після статевого акту, при недотриманні правил інтимної гігієни.

Якщо у Вас з'явився неприємний запах з піхви, причини можуть бути наступні:

  • наявність статевої інфекції (трихомоніаз, хламідіоз, генітальний герпес, гонорея);
  • порушення мікрофлори (дисбактеріоз, кандидоз, гарднерельоз) — найбільш часті причини;
  • запальні захворювання статевих органів (кольпіт, ендометрит, запалення матки і придатків;
  • не ретельна інтимна гігієна.

Сам запах не є захворюванням, а лише його проявом, позбавиться від якого можна тільки при комплексному лікуванні, зазвичай він супроводжується ще іншими симптомами.

Отже, чим ще може супроводжуватися запах з піхви? Симптоми, такі як мінливий характер виділень і колір, свербіж, печіння, больові відчуття, можуть турбувати пацієнтку у якої спостерігається неприємний запах з піхви. Симптоми часто носять і загальний характер (особливо якщо причиною є запальні захворювання) — підвищення температури тіла, загальна слабкість, нездужання, лімфаденіт.

Про що говорить неприємний запах риби і кислий запах з піхви

Виділення із запахом рибиНайбільш частими скаргами гінекологічних пацієнток є кислий запах з піхви, а також неприємний запах з піхви, що нагадує рибу. Вони ніколи не зустрічаються в нормі, а свідчать про захворювання.

Отже, кислий запах з піхви, як правило, з'являється при кандидозі (молочниці). Але на підставі одного лише запаху діагноз не ставиться. Для кандидозу також характерні такі симптоми, як свербіж, печіння, виділення набувають білий колір і сирну консистенцію. Крім кислого запаху і інших симптомів, підтвердити діагноз допоможе гінекологічний огляд і дослідження вагінальної мікрофлори.

Запах риби з піхви може бути симптомом дисбактеріозу, або гарднереллеза. Але при цьому спостерігаються також такі симптоми, як свербіж, печіння, а в аналізах мазка з піхви будуть переважати гарднерели. Останні виділяють в процесі своєї життєдіяльності летючі аміни, які і є причиною і викликають неприємний запах з піхви, що нагадує рибу.

Яке лікування і як позбутися від запаху з піхви?

Як позбутися від запаху з піхви ― головне питання, яким задається жінка, що зіштовхнулася з такою неприємною проблемою. Багато хто починає шукати відповідь в інтернеті, а також вдається до лікування рецептами народної медицини. Деякі взагалі не заглиблюються в проблему і намагаються позбутися неприємного запаху його маскуванням — ароматизовані прокладки, білизна з запахом. Однак лікування запаху з піхви таким чином неприпустиме — воно повинно бути не симптоматичним, а комплексним.

Самостійне лікування не тільки не допоможе позбутися від проблеми, але може ще й погіршити її.

Тільки після повного обстеження лікар може порадити жінці, як позбутися від запаху з піхви (риби, часнику та інших запахів). Лікування залежить від причини і може проводитися за допомогою протигрибкових, протизапальних, антибактеріальних, противірусних препаратів, засобів, що нормалізують мікрофлору піхви. Якщо спостерігаються і загальна симптоматика, то лікування запаху з піхви буде включати і жарознижуючі, загальнозміцнюючі засоби, вітамінно-мінеральні препарати.