Як позбутися від свербіння і печіння в піхві

Практично кожна жінка зіштовхувалася з питанням, як позбутися від свербіння в піхві. Прояви виникають з різних причин — іноді це просто самонавіювання, нерви, а іноді і важкі захворювання. У будь-якому випадку, дізнатися, як позбавитися від подразнення у піхві, або від сверблячки, можна тільки встановивши точну причину їх походження.

У цій статті розповімо, про найпоширеніші причини свербіння і подразнення у піхві, або у його входу, коли ці симптоми носять постійний, а коли періодичний характер, а також, як позбутися від свербіння в піхві.

Але нагадаємо, що не рекомендується займатися самостійною діагностикою та лікуванням. Як позбутися від печіння у піхві та свербіння, може порадити тільки хороший гінеколог після огляду та інших досліджень.

Причини постійного печіння і свербіння в піхві

Печіння і свербіння в піхвіПечіння і свербіж у піхві, або у його входу можуть бути постійними, а можуть бути періодичними. Спочатку розглянемо причини, за якими виникає постійна сверблячка піхви, її печіння.

Постійний свербіж піхви, причини
Отже, причини свербіння в піхві можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми. Найчастіше постійна сверблячка викликає синтетична білизна, мило, гелі для душу, особливо сильно ароматизовані, а також інші косметичні засоби для інтимної гігієни, постійне спринцювання, користування контрацептивами, лубрикантами, які можуть ставати причиною алергічної реакції. Щоб переконатися, що саме ці чинники є причиною сверблячки, досить позбутися від них на деякий час.

Внутрішні причини свербіння в піхві можуть критися як в гінекологічних, так і системних захворюваннях. Серед гінекологічних захворювань найбільш часто постійну сверблячку викликають молочниця, вагіноз, генітальний герпес, запальні захворювання матки та її придатків, статеві інфекції (трихомоніаз, хламідіоз, гонорея). Якщо мова йде про системні захворювання, то свербіж у піхві, або у його входу може бути проявом цукрового діабету, дисфункції щитовидної залози, печінки.

Постійне печіння в піхві, причини
Печіння часто супроводжується свербінням і тому його причинами також є перераховані вище захворювання. Крім цього, постійне печіння в піхві може спостерігатися після тривалого курсу антибіотиків, або цитостатиків, при постійному травмуванні піхви, ерозіях, паразитарних захворюваннях.

Періодичне але сильне свербіння в піхві, чи варто турбуватися?

Нерідко жінки скаржаться на сильний але періодичний свербіж у піхві або у його входу. Чи є це приводом для занепокоєння? Найчастіше періодичне сильне свербіння в піхві є проявом алергії. Така реакція може виникати на безліч речей — контрацепція, засоби інтимної гігієни, синтетичну нижню білизну, тісний одяг, не ретельна гігієна. У такому випадку достатньо лише прибрати дані фактори, щоб сильне свербіння в піхві зникло.

Однак, сильний періодичний свербіж у піхві може виникати і при загостренні хронічних гінекологічних захворювань. Тому при виникненні такого симптому слід негайно звернутися до свого гінеколога, щоб встановити причину сильного свербіння і позбутися від нього.

З'явився свербіж біля входу в піхві, що робити?

Іноді спостерігається свербіння біля входу в піхву. Він може мати різний характер — легкий, або сильний, постійний, або періодичний. Сверблячка біля входу в піхву виникає з тих же причин, що розглядалися вище. Найчастіше він є алергічною реакцією на тампони, прокладки (особливо ароматизовані), контрацептиви, синтетичну білизну. Нерідко свербіж біля входу в піхву виникає внаслідок подразнення після епіляції інтимної зони, похибок в дієті, зайвої, або неретельної гігієни інтимних місць.

У будь-якому випадку, якщо з'явився свербіж у піхві, потрібно обов'язково звернутися до лікаря, а не намагатися позбутися від нього самостійно. Самолікування може тільки погіршити ситуацію а, якщо причиною свербіння є захворювання, то і привести до його ускладнення.

Щоб не з'явився свербіж у піхві, слід дотримуватися правил інтимної та особистої гігієни, використовувати тільки гіпоалергенні засоби, які не пересушують шкіру, спринцюватися тільки після консультації лікаря, носити натуральну білизну, а також регулярно відвідувати гінеколога.